Nasze napięte harmonogramy w erze cyfrowej są w dużej mierze uzależnione od gadżetów i ich długowieczności na odpowiednio dużym powerbanku. Czekając na rozpoczęcie filmu, możesz sprawdzić Instagram, przeglądać Tindera przed spotkaniem z przyjaciółmi lub oglądać Netflix w autobusie. "Technologia ekranu" jest wokół nas i stanowi dużą część naszego codziennego życia.

Nie możemy się powstrzymać od wpatrywania się w ekran, pomimo tego, że "czas to pieniądz". Wiemy, że nowoczesne gadżety wymagają mocnych baterii, niezależnie od przyczyny.

Ten wpis na blogu pomoże Ci, jeśli myślisz o zakupie powerbanku, ale nie masz pewności, czy są one bezpieczne dla Twojej komórki.

Powerbanki - tak są potrzebne. Oto dlaczego:

Jest prawdopodobne, że zauważyłeś, że poziom twojej baterii zbliża się do 10% w pewnym momencie, gdy jesteś poza domem lub pracą. Być może doświadczyłeś tego w drodze, jeśli polegałeś tylko na GPS-ie swojego smartfona. Być może zbyt długo czekałeś na ważny telefon tylko po to, aby dowiedzieć się, że bateria była prawie martwa zanim zadzwonił.

Tak, absolutnie potrzebujesz power banku! To nie to samo, co pamiętanie o zabraniu ze sobą ładowarki.

Powerbank to urządzenie, za pomocą którego możesz naładować swój telefon. Właśnie dlatego sama ładowarka nie wystarczy. W końcu jak można ją podłączyć na zewnątrz?

Bezpieczeństwo podczas korzystania z powerbanków: Największe obawy

Pytanie "Czy powerbanki są bezpieczne?" Po eksplozji baterii Samsunga Galaxy Note 7 stało się częstym pytaniem. Standardy bezpieczeństwa były główną troską w branży telefonicznej po tym incydencie. Wybierając zastępczy powerbank lub powerbank do telefonu, należy zachować ostrożność.

Inne badanie wykazało, że wiele produktów w Internecie jest niebezpiecznych w użyciu. Wiele z przetestowanych ładowarek USB, powerbanków i zasilaczy podróżnych nie spełniało standardów bezpieczeństwa elektrycznego. To podkreśla, jak trudno jest znaleźć wysokiej jakości, bezpieczny powerbank.

Jest to jeszcze trudniejsze, gdy weźmiemy pod uwagę wiele rozmiarów, kolorów i pojemności baterii zewnętrznych! MyTrendyPhone jest w stanie sprostać Twoim potrzebom. Przygotowaliśmy listę z najważniejszymi wskazówkami, które pomogą wybrać bezpieczny powerbank.

Wskazówka bezpieczeństwa #1: Wybierz powerbank litowo-polimerowy

Bezpieczeństwo baterii to kwestia wysokiej jakości ogniw w dzisiejszych powerbankach. Gwarantują one wysoką jakość ładowania, wydajność i żywotność produktu.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy bateria jest baterią Li-Polimerową. Wynika to z faktu, że powerbanki mogą spowodować uszkodzenie ładowanego urządzenia, jeśli zostaną przeładowane. Zalecamy zakup wysokiej klasy baterii litowo-polimerowej.

Wskazówka bezpieczeństwa #2: Upewnij się, że bateria ma zabezpieczenie przed przeładowaniem

Ważną cechą bezpieczeństwa powerbanku jest również funkcja automatycznej ochrony przed zwarciem, przegrzaniem i przeładowaniem.

Jest to niezbędny element każdej baterii zewnętrznej lub ładowarek nowszej generacji. Odradzamy produkty, w których brakuje wewnętrznego zabezpieczenia.

Wskazówka bezpieczeństwa #3: Jaka jest pojemność baterii?

Pojemność powerbanku mierzy się w miliamperogodzinach (mAh). Zdolność ładowania powerbanku zależy od tego, ile ma on mAh. Twoje urządzenie powinno być dopasowane do napięcia wyjściowego powerbanku (V). Jeśli napięcie wyjściowe powerbanku jest niższe lub wyższe niż napięcie smartfona, może to spowodować uszkodzenie baterii telefonu.

Wiele powerbanków ma różne porty do ładowania urządzeń mobilnych o różnych amperach (A). Oznacza to, że będziesz musiał określić, który port jest używany do ładowania jakiego urządzenia.

Zawsze należy sprawdzić:

  • Napięcie wyjściowe zarówno powerbanku, jak i ładowanego urządzenia.
  • Natężenie prądu każdego portu w powerbanku w amperach.

Wskazówka bezpieczeństwa #4: Unikaj zbyt długiego ładowania

Przegrzanie może być spowodowane pozostawieniem powerbanku podłączonego do prądu przez zbyt długi czas. Może to być szczególnie niebezpieczne, jeśli powerbank jest ładowany na łóżku lub w innym miejscu, gdzie gromadzi się ciepło. Wydłużony czas ładowania może spowodować znaczne nagrzewanie się powerbanku, który jest podłączony do tabletu lub telefonu. Jest to znak, aby natychmiast odłączyć urządzenia.

Na działanie powerbanku wpływa ciągłe przeładowywanie. Unikaj pozostawiania powerbanku podłączonego do prądu na noc, nawet jeśli posiada on zabezpieczenie przed przeładowaniem.

Wskazówka bezpieczeństwa #5 - Jakość kabla jest ważna

Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości kabel do ładowania powerbanku i podłączenia go do urządzeń. Może on wpłynąć na czas potrzebny do pełnego naładowania Twojego powerbanku. Chroni Twoje urządzenia przed przegrzaniem. Ważne jest, aby zawsze używać oryginalnych kabli dołączonych do urządzeń.

W przypadku uszkodzenia oryginalnego kabla zaleca się stosowanie kabli pochodzących od oryginalnych producentów. Chociaż bezpieczeństwo ładowania zapewnia wiele kabli firm zewnętrznych, ich jakość może różnić się od jakości kabli oryginalnych.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa #6 - Reputacja marki w cenie

Sprawdź recenzje, zanim podejmiesz decyzję o powerbanku. Warto zapoznać się z opiniami użytkowników, aby zobaczyć, jakie były ich doświadczenia z konkretnymi markami, produktami i usługami. Wiarygodne źródło zagwarantuje Ci wysokiej jakości powerbank. Sprawdź też, czy sprzedawca internetowy oferuje gwarancję obejmującą wady i usterki..

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa #7 - Używaj ostrożnie

Zaniedbanie właściwego obchodzenia się i używania powerbanków lub baterii innego typu może prowadzić do wypadków. Powerbanki powinny być przechowywane w suchym, chłodnym miejscu. Unikaj wystawiania baterii na działanie ciepła lub umieszczania ich w pobliżu źródeł ciepła. Unikaj umieszczania ich w bezpośredniej bliskości płynów, nie pozwól, aby były narażone na rozlanie wody i nie umieszczaj ich w miejscach, w których mogłyby spowodować uszkodzenia fizyczne.

Pamiętaj, że podłączenie powerbanku do urządzenia obsługującego inne napięcie może narazić zarówno powerbank, jak i to urządzenie. Dbaj o wszystkie urządzenia elektroniczne. Zapewni Ci to bezproblemowe, bezpieczne i sprawne działanie przez długi czas.