Każdy podróżnik w dzisiejszych czasach, przy pakowaniu się na wakacje zadaje sobie jedno pytanie - Czy można zabrać ze sobą powerbank na pokład samolotu? Czasami korzystanie z powerbanku wydaje się być normą. Jednak wciąż istnieją ograniczenia. Podróż samolotem jest jednym z przykładów. Chociaż power bank jest czymś, co wiele osób wolałoby mieć, zwłaszcza podczas długich podróży, nie zawsze każdy może zabrać ze sobą własny model. Dlaczego? Może to być zbyt duża pojemność. Power banki nie są dopuszczane do lotów przez linie lotnicze. W tym artykule wyjaśnimy, jak korzystać z power banków w podróży, aby nie było przykrych niespodzianek.

Jakie urządzenia elektroniczne są dostępne?

Urządzenia elektroniczne i elektryczne można wnieść na pokład samolotu (do luku bagażowego). Jeśli zdecydujesz się wnieść je na pokład, pamiętaj, aby usunąć je podczas kontroli i umieścić w osobnym pojemniku. Niektóre urządzenia nie mogą być używane podczas lotów. Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) ustanowiło zasady dotyczące przewozu urządzeń. Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) wydaje przepisy dotyczące przewozu sprzętu elektronicznego i urządzeń wykorzystujących baterie litowo-jonowe.

Powerbank na pokładzie samolotu

W bagażu podręcznym można przewozić tylko power banki Ich pojemność nie powinna przekraczać 27 000 mAh (100Wh), choć są wyjątki. Należy poinformować personel, jeśli pojemność power banku jest większa niż limit. Maksymalna dopuszczalna pojemność to około 43 000 mAh (160Wh). Urządzenia przekraczające ten limit należy zgłosić personelowi. Dozwolone są maksymalnie dwa power banki na jednego pasażera.

Warto sprawdzić na stronie internetowej linii lotniczych takich jak Ryanair, Wizzair i EasyJet, jakie urządzenia elektroniczne można przewozić w bagażu podręcznym. Te linie lotnicze dopuszczają power banki o pojemności do 20000 mAh. Muszą one zostać przedstawione do kontroli. Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz sięgnąć do kanałów społecznościowych przewoźnika. Jest to świetny pomysł, ponieważ nie wszyscy przewoźnicy, z którymi będziemy podróżować, należą do Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego.

Zwróć uwagę na specyfikację, jeśli chcesz kupić powerbanki. Znając pojemność i wszelkie oznaczenia, będziesz mógł szybko dopasować sprzęt do wymagań lotu.