​Trzeba to przyznać otwarcie: trudno jest wyobrazić sobie rzeczywistość bez smartfonów, dlatego zabieramy je ze sobą zawsze i wszędzie. A kiedy kończy się nam bateria tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka, powerbank okazuje się wybawieniem. 

Na rynku znajduje się wiele powerbanków z różnych firm. Dzisiaj postanowiliśmy przetestować i porównać dwa podobne powerbanki z firmy Hama oraz Baseus: Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh oraz Baseus Adaman2 20000mAh 3x USB USB-C PD AFC SUPERVOOC 30W. Kto wygra w staciu Hama vs Baseus?

Dobry powerbank – czyli jaki?

Zanim przejdziemy do porównania, warto najpierw wypunktować to, czego oczekujemy od dobrego powerbanku. Istotna jest pojemność baterii – im większa, tym dłużej może nam służyć bez ponownego ładowania. Warto wziąć pod uwagę także szybkość odnawiania energii akumulatora, dzięki czemu nie musimy długo czekać, żeby zacząć z niego korzystać. Dla posiadaczy wielu sprzętów kluczowa jest liczba gniazd, żeby móc ładować dwa i więcej urządzeń jednocześnie. Tutaj istotny jest także tzw. układ inteligentnego sterowania. Oznacza to, że powerbank ma zamontowane systemy, które chronią go np. przed przegrzaniem i dostosowują napięcie do konkretnego urządzenia. Pożądana jest również funkcja szybkiego ładowania baterii w naszych smartfonach, dzięki czemu możemy oszczędzić sporo czasu. Jeśli dużo podróżujemy, ważnymi cechami powerbanku będą jego rozmiar i waga. Lżejszy sprzęt zmieści się w każdej torebce czy plecaku i będzie dużo bardziej poręczny. Jednocześnie, wcale nie oznacza to, że będzie mniej solidny od dużego urządzenia. Wreszcie, ostatnim ważnym dla nas czynnikiem jest cena i jej stosunek do jakości – nie zawsze droższy znaczy lepszy.

Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh

Powerbank Hama – specyfikacja

Najpierw przyjrzymy się powerbankowi z firmy Hama. Powerbank Hama Power pack Supreme 24HD 24000 mAh kosztuje 179,00 zł na stronie producenta. Zgodnie z informacjami tam zawartymi, posiada baterię o mocy 24 000 mAh, co oznacza, że należy do powerbanków o bardzo dużej pojemności. Pomimo tego, jest kompaktowy – waży zaledwie 479 gramów, dzięki czemu można go zabrać ze sobą wszędzie. Jego bateria składa się z ogniw litowo-polimerowych o dużej gęstości energii. Posiada trzy wyjścia: 2 razy USB typu A oraz 1 raz USB typu C, co umożliwia łądowanie trzech urządzeń jednocześnie. Zgodnie z zapewnieniem producenta, certyfikowane ogniwa i układ inteligentnego sterowania ochraniają i wydłużają żywotność baterii, dostosowując poziom mocy do sprzętu. Prosty, klasyczny design dopełniają cztery diody, które informują o poziomie naładowania powerbanku. 

Powerbank Baseus – specyfikacja

Powerbank Adaman2 | Power Bank 20000mAh 3x USB USB-C PD AFC SUPERVOOC 30W z firmy Baseus kosztuje 279,00 zł na stronie producenta. Podobnie jak bank energii z firmy Hama, jest niewielki (waży 360g) i posiada litowo-polimerową baterię. Jego pojemność to 20 000 mAh. Okrągły wyświetlacz na czarnej obudowie pokazuje poziom naładowania akumulatora w procentach, a układ inteligentnego sterowania chroni baterię oraz sprzęty do niej podłączone. Tak samo jak powerbank Hama, 3 porty umożliwiają ładowanie 3 urządzeń jednocześnie.

Powerbank Hama vs Baseus – test

Nasz test polegał na sprawdzeniu wydajności powerbanków Hama i Baseus w tych samych sytuacjach. Najpierw naładowaliśmy oba powerbanki do 100%, kontrolując czas ładowania. Następnie sprawdziliśmy, jak funkcjonuje powerbank Hama vs powerbank Baseus po podłączeniu do nich trzech urządzeń jednocześnie: telefon z Androidem, telefon z iOS oraz bezprzewodowe słuchawki bluetooth. Policzyliśmy również, ile razy można naładować telefon z Androidem oraz telefon z iOS na jednym ładowaniu powerbanku. Zrobiliśmy "test kieszeni", aby potwierdzić lub zaprzeczyć ich poręczności. Na koniec policzyliśmy, o ile udało się wydłużyć czas pracy baterii podłączonych sprzętów.

Powerbank Hama – opinie

Biorąc pod uwagę jego parametry oraz stosunek jakości do ceny, powerbank Hama wypadł bardzo dobrze. Czas ładowania baterii do pełna wynosi około 5-6 h. Po podłączeniu trzech urządzeń jednocześnie, wszystkie zostały naładowane do 100% w krótkim czasie dzięki funkcji szybkiego ładowania. Pełen powerbank wystarcza na ok. 6-8 ładowań telefonów typu iPhone i ok. 4-5 ładowania telefonów z androidem. W sumie udało się wydłużyć czas pracy urządzeń o ok. 200 godzin. Dodatkowo, powerbank Hama jest kompaktowy i łatwo mieści się w kieszeni spodni. 

Baseus Adaman2 20000mAh 3x USB USB-C PD AFC SUPERVOOC 30W

Powerbank Baseus – opinie

Czas ładowania powerbanku Baseus wynosi ok. 4-5h, pomimo jego mniejszej pojemności w stosunku do powerbanku Hama. Podobny rezultat do poprzednika osiągnął po podłączeniu trzech urządzeń jednocześnie, gdyż – podobnie jak Hama – posiada funkcję szybkiego ładowania. Naładowany do pełna wystarcza na ok. 5-6 ładowań telefonów z iOS i 3-4 ładowania telefonów z androidem. W sumie wydłużył czas pracy urządzeń o ok. 150h. Plusem jest niewielki rozmiar i poręczność.

Podsumowanie Powerbank Hama vs Powerbank Baseus

Biorąc pod uwagę wymienione wcześniej właściwości obu urządzeń, uważamy, że lepiej sprawdził się Powerbank Hama. Opinie o Powerbanku Hama bazuje m.in. na dobrej specyfikacji, wydajnych ogniwach litowo-polimerowych, funkcji ochrony baterii oraz stosunku ceny do jakości produktu. Powerbank Hama starcza na dłużej niż powerbank Baseus, chociaż kosztuje aż 100 zł mniej (!).

Powerbank Hama vs Powerbank Baseus
  Powerbank Hama Powerbank Baseus
Pojemność 24000 mAh 20000 mAh
Szybkie ładowanie Tak Tak
Ilość ładowań smartfona na jednej baterii 4-8 3-6
Wydłużony czas pracy smartfona ok. 200 h ok. 150 h
Ilość gniazd 3 3
Długość ładowania powerbanku ok. 5 h  ok. 4 h 
Inteligentny układ sterowania Tak Tak
Wielkość kompaktowy, zmieści się do spodni kompaktowy
Cena 179,00 zł  279,00 zł 

 

Jeśli szukasz dobrego, jakościowego powerbanku o pojemności 20000 mAh w przystępnej cenie, to Powerbank Hama jest idealnym wyborem.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz