Xiaomi to chińska firma budowana od lat. Przez ostatnią dekadę budowała swoją rozpoznawalność na rynkach europejskich, w tym w Polsce. Dzięki temu wiele osób w Polsce jest już zaznajomionych z tą marką i korzysta z urządzeń Xiaomi: smartfonów, inteligentnych opasek i wielu innych przedmiotów. W tym również powerbanki Xiaomi.

Hama to mniej rozpoznawalna na polskim rynku marka technologiczna. Jest ona światowym gigantem produkującym sprzęt elektroniczny i akcesoria, które kompatybilne są ze wszystkimi najczęściej spotykanymi modelami telefonów. Można się u nich zaopatrzyć w sprzęt do robienia zdjęć, etui i ochrony wyświetlaczy, a także kable do ładowania, ładowarki przewodowe i bezprzewodowe oraz powerbanki. Jak wypadną sprzęty w bezpośrednim pojedynku Hama vs Xiaomi

Powerbank Hama

Powerbank Hama vs powerbank Xiaomi

Powerbank Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh to jeden z godnych uwagi sprzętów tej niemieckiej firmy. Jakie są specyfikacje przenośnego sprzętu do ładowania? Charakteryzuje się on tym, że:

 • posiada trzy gniazda ładujące,
 • zbudowane jest z całkowicie bezpiecznych atestowanych ogniw,
 • kupuje się go już w zestawie z kablem uniwersalnym do ładowarek z wejściem USB-C,
 • pozostałe złącza to USB-A oraz mikro USB,
 • jest zabezpieczony produkcyjnie przed przeładowaniem lub ewentualnym zwarciem, a także przed głębokim rozładowaniem,
 • kupuje się go z gwarancją na dwa lata (24 miesiące).

Wszystkie te specyfikacje oznaczają de facto, iż powerbank Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh może ładować twoje urządzenia (nawet trzy naraz!) przez 160 godzin. To pojemność, która będzie więcej niż wystarczająca dla większości codziennych użytkowników banków energii, a jednocześnie może być on bezpiecznie przewożony na pokładach samolotu, gdyż mieści się wciąż pod limitem, który by tego zabraniał. Przy tej pojemności nie trzeba się martwić tym, że powerbank się rozładuje, powodując krytyczną sytuację. Co więcej, jego stan naładowania można monitorować, obserwując diody umieszczone w obudowie. Są one dokładnie cztery, łatwo więc doliczyć się, że zgaśnięcie jednej lampki oznacza, że powerbank pozostaje na poziomie 75% naładowania i tak dalej.

Materiał, z którego zrobiony jest powerbank, jest wytrzymały i podatny na czyszczenie (najlepiej ściereczką z mikrofibry lub innego materiału, który nie pozostawia włosków)! Ponadto jest bardzo lekki, nie będzie więc stanowił dodatkowego ciężaru w plecaku czy torbie. Kombinacja jego zalet sprawia, że nadaje się do użytku na co dzień w pracy, jak i na wycieczkach.

Powerbankiem najbardziej podobnym do Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh, produkowanym przez Xiaomi jest Xiaomi Redmi 18 W Fast Charger Power Bank 20 000 mAh. Jego specyfikacje prezentują się następująco:

 • posiada dwa porty do ładowania,
 • ma pojemność 20000 mAh,
 • Obsługuje wejścia w standardzie USB-C, USB oraz mikro USB,
 • ma baterię litowo-polimerową, która umożliwia dużo większą kumulację energii, niż starsze baterie,
 • ma diody wskazujące poziom napełnienia energią,
 • kupuje się go wraz z gwarancją na 24 miesiące.

Jak widać po spisie najważniejszych cech, Xiaomi Redmi 18 W Fast Charger Power Bank 20 000 mAh jest bardzo podobny do Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh. Jeden i drugi sprawdza się w użyciu. Ale po bardziej dogłębnym przyjrzeniu się obu tym sprzętom można zauważyć, że dzieli ich kilka bardzo istotnych różnic.

Hama vs Xiaomi:

 • omawiany powerbank Hama jest tańszy,
 • Xiaomi dysponuje mniejszym zapasem energii po całkowitym naładowaniu,
 • Xiaomi jest większy i niestety sporo cięższy niż powerbank Hama.

Powerbank Xiaomi – opinie

Po długotrwałym używaniu Xiaomi Redmi 18 W Fast Charger Power Bank 20 000 mAh można zauważyć, że maksymalna pojemność energii spada, wciąż jednak wystarcza na kilka ładowań. Zwraca uwagę jego solidność wykonania i zastosowanie bezpiecznych surowców, niestety nie da się nie zauważyć, że przekłada się to na jego całkiem dużą wagę. Jest to też produkt awaryjny, często wymaga napraw lub przestaje działać na 100% swoich możliwości jeszcze przed upływem okresu gwarancyjnego.

Powerbank Xiaomi

Powerbank Hama – opinie

Użytkowanie Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh to spore ułatwienie życia. Ładuje się on do dwunastu godzin do osiągnięcia 100% naładowania, ale nawet po kilku godzinach ładowania będzie w stanie długo rozdzielać energię na inne urządzenia. Rozładowuje się bardzo powoli. Użytkownicy doceniają jego elegancki kształt i optymalne wymiary. Trudno jest znaleźć inny produkt o tak wysokim standardzie w podobnie niskiej cenie.

Hama vs Xiaomi – podsumowanie – co wybrać?

Wybór Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh jest na pewno t rozwiązaniem bardziej ekonomicznym. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie wiąże się z koniecznością obniżenia swoich wymagań. Jest więc też bardziej opłacalny pod względem stricte funkcjonalnym, bo charakteryzuje się wyższą pojemnością oraz może obsłużyć więcej urządzeń jednocześnie. Ostateczny wybór zawsze należy do konsumenta. Ale ten tutaj, powerbank Hama vs powerbank Xiaomi, powinien być wyjątkowo prosty.