Banki energii nie mają delikatnych ekranów smartfonów i płaskości składanych laptopów, więc łatwo zapomnieć, że są również podatne na uszkodzenia; nasz przewodnik po konserwacji i rozwiązywaniu problemów z bankami energii pomoże Ci określić, czy jesteś w sytuacji wymagającej naprawy czy wymiany.

Dlaczego powerbanki przestają działać?

 • Wiek baterii: Technologia baterii jest cały czas ulepszana, ale nawet te najnowsze i najwspanialsze są wciąż śmiertelnie niebezpieczne, zwłaszcza baterie, które są często i nieregularnie ładowane i rozładowywane (jak banki energii i baterie smartfonów). Jeśli masz swój power bank dłużej niż dwa lub trzy lata i często go używasz, być może po prostu zużyłeś baterię.
 • Problemy z kablami/gniazdami: Nie wszystkie problemy z konserwacją power banków to problemy z baterią. Jeśli przewód zasilający (jeśli dotyczy), kabel USB lub gniazdo USB są uszkodzone, możesz mieć trudności z połączeniem się z urządzeniem. Na szczęście wymiana przynajmniej kabla USB jest znacznie tańsza niż całego banku energii.
 • Uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi/temperaturą: Baterie są wrażliwe na różnice w temperaturze otoczenia. Chcąc trzymać Cię za rękę w każdych warunkach pogodowych, przygotowaliśmy przewodniki dotyczące korzystania z naszych banków energii zarówno w ekstremalnym upale, jak i w ekstremalnym mrozie. (Poszukaj naszego przewodnika na temat bezpieczeństwa banków energii w ekstremalnie złej pogodzie, publikacja TBD).
 • Nadużywanie przez właściciela: To jest strefa bez oceniania. Możesz więc być szczery. Czy na przestrzeni lat upuściłeś kilka razy swój power bank? Rozlałeś na niego coś? Położyłeś na nim kilka rzeczy? Te ślady wyglądają jak ślady zębów tutaj na kablu, ale założymy, że są od kota. Jeśli używasz swojego banku w podróży, prawdopodobnie został on już pobity - w końcu odbija się to na jego wydajności. Czasami "konserwacja powerbanku" to tak naprawdę zobowiązanie, że następnym razem będzie lepiej.
 • Wady produkcyjne: Jeśli Twój powerbank jest w zasadzie nowy (i nie zakopałeś go w zaspie lub nie rzuciłeś nim o ścianę), a nie działa prawidłowo, możesz mieć do czynienia z wadą fabryczną. Jeśli kupiłeś bank w sklepie, zalecamy odesłanie go wraz z paragonem; jeśli w sklepie internetowym, skontaktuj się ze sprzedawcą.

Rozwiązywanie problemów z Powerbankiem

Teraz, gdy wiesz już co nieco o konserwacji powerbanków i najczęstszych sposobach ich awarii, możemy zastanowić się, jak zawęzić problem.

Czy urządzenie, które próbujesz naładować, działa? W eksperymencie naukowym badacze tworzą grupę "kontrolną", która służy jako punkt odniesienia do porównania wyników. Jeśli używasz swojego banku energii głównie do ładowania jednego urządzenia, spróbuj go naładować innym. Pomoże to ustalić, czy problem dotyczy samego banku, a nie innego urządzenia. Upewnij się, że ustaliłeś, że telefon lub inne urządzenie, którego używasz do tego testu, działa prawidłowo.

 • Sprawdź dwukrotnie swoje kable: Podobnie, wypróbuj swój kabel USB z inną parą urządzeń, aby upewnić się, że działa prawidłowo. Jakość kabli ma znaczenie!
 • Jak wyglądają Twoje gniazda? Gniazdo USB w banku energii powinno być stabilne - jeśli się chwieje lub masz trudności z włożeniem do niego kabli, prawdopodobnie zostało uszkodzone. Na szczęście gniazda USB można dość tanio naprawić w większości przypadków.
 • Skontaktuj się z obsługą klienta: Jeśli Twoje urządzenie jest stosunkowo nowe, być może nadal jesteś objęty gwarancją producenta na konserwację power banku. Jeśli producent uzna, że korzystałeś z urządzenia w rozsądny sposób i nadal jesteś w okresie gwarancyjnym, naprawi, odnowi lub wymieni Twoje urządzenie. Oferujemy standardowe 18 miesięcy na wszystkie produkty. Możesz dodać dodatkowe 12 miesięcy on-top w mniej niż minutę nad na naszej stronie głównej.

Konserwacja Powerbanku: Dbaj o swój Powerbank

Jak mawia każdy staruszek, nie wiesz, co masz, dopóki tego nie stracisz. Każdy powerbank w końcu przestaje działać, ale możesz zrobić wiele, aby opóźnić ten fatalny dzień. Wypróbuj te proste techniki konserwacji powerbanku:

 • Jeśli power bank jest używany rzadko lub nie był używany przez dłuższy czas, zalecamy pełne ładowanie go co trzy miesiące. Zapobiegnie to uszkodzeniu baterii wynikającemu z nadmiernego rozładowania produktu.
 • Zalecany zakres temperatur dla używanych banków energii to 0°-45°C (32°-113°F), natomiast bezpieczna temperatura otoczenia dla urządzeń przechowywanych to -10°-45°C (14°-113°F). Upewnij się, że przechowujesz swoje urządzenie w suchym i wentylowanym miejscu!
 • Unikaj upuszczania, uderzania i potrącania banku energii! Wstrząsy fizyczne mogą spowodować uszkodzenie elementów PCBA i baterii.
 • Gdy nie ładujesz urządzenia z banku energii, sugerujemy odłączenie kabla od gniazda USB. Pozostawienie go włożonego grozi uszkodzeniem wnętrza portu.