Powerbanki z szybkim ładowaniem to przydatne akcesorium zarówno dla posiadaczy urządzeń mobilnych, jak i laptopów. Polecamy, który powerbank z szybkim ładowaniem jest odpowiedni dla Ciebie.

Kiedy szybkie ładowanie w powerbanku jest przydatne?

Technologia szybkiego ładowania jest mocno zakorzeniona na rynku urządzeń mobilnych. Co to właściwie znaczy, że powerbank wspiera szybkie ładowanie? Powerbank musi być w stanie przesyłać prąd o dużej mocy, aby szybciej dostarczać energię. Odpowiedni kabel jest niezbędny, aby uwolnić potencjał tego akcesorium. Szybkie ładowanie wymaga, aby smartfon lub tablet wspierał tę technologię. Technologia Quick Charge jest wymagana dla smartfonów z systemem Android. Pozwoli to na ładowanie z mocą do 20W. Powerbank będzie ładował z mocą 10W, jeśli telefon ma limit ładowania 10 W.
Technologia Quick Charge została stworzona, aby przyspieszyć ładowanie. Wyobraź sobie, że jesteś spóźniony, a Twój telefon ma tylko 5% baterii. Powerbank z szybkim ładowaniem pozwoli mu dostarczyć 50% energii w ciągu 15 minut. To tylko jeden przykład, gdyż wartości ładowania rzędu 65W mogą skrócić ten czas. Powerbank może być bardzo przydatnym urządzeniem, które może uratować Ci skórę w wielu niespodziewanych sytuacjach.

Jakie są kluczowe parametry, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze powerbanku?

Przy wyborze powerbanku powinieneś zwrócić uwagę na jego pojemność. Wartość powerbanku wyrażana jest w miliamperogodzinach. Im większa pojemność akumulatora, tym więcej urządzeń możesz naładować. Powerbanki o dobrej pojemności mogą mieć 10 000 mAh lub nawet więcej. Jeśli Twój smartfon ma baterię o pojemności 5 000 mAh, oznacza to, że możesz go naładować dwukrotnie (zakładając, że powerbank ma pojemność 10 000 mAh).
Jeśli Twój smartfon obsługuje technologię ładowania bezprzewodowego, możesz poszukać powerbanku zgodnego ze standardem Qi. Prędkość ładowania jest wolniejsza niż w przypadku połączenia przewodowego. Rozwiązanie to jest wygodne, ponieważ urządzenie można położyć na przenośnym akumulatorze, aby rozpocząć dostarczanie energii.
Przed zakupem powerbanku powinieneś sprawdzić liczbę portów USB na nim. Dwa porty to minimalna liczba, którą powinieneś mieć, jeśli wraz z telefonem posiadasz tablet lub inne urządzenie. Warto zwrócić uwagę, że powerbanki coraz częściej wykorzystują porty USB-C. Porty te oferują szybsze ładowanie niż standardowe wersje USB-A. Powerbanki są często towarzyszem podróży, dlatego warto zwrócić uwagę na ich wymiary i wagę. Zbyt ciężki powerbank będzie stanowił obciążenie. Czasami lepiej jest kupić mniejszy powerbank, aby móc go wygodnie używać.

Rekomendacje powerbanków, które mają szybkie ładowanie

Baseus BIPOW 20W

Świetny powerbank do ładowania wielu urządzeń jednocześnie. Możliwość jednoczesnego ładowania wielu urządzeń za pomocą dwóch standardowych portów USB typu A, portu USB typu-C oraz złącza Micro USB. Na wyświetlaczu LCD wyświetlany jest aktualny stan ładowania. Wzmocniona obudowa jest odporna na uszkodzenia. Model ten może ładować prądem o mocy do 20W. Model ten posiada duży zapas energii o pojemności 30 000.

GreenCell GC PowerPlay 10 000 mAh

Powerbank o pojemności 10 000 mAh obsługuje technologię szybkiego ładowania Power Delivery o mocy 18W. W smukłej obudowie znajdują się dwa porty USB-C oraz dwa porty USB A ultra. Nowe ogniwa wyróżniają się długotrwałą wydajnością. Funkcja Pass Through umożliwia jednoczesne ładowanie zarówno powerbanku, jak i urządzeń mobilnych. Jest to interesująca funkcja. Model ten jest bardzo ekonomiczny.

Redmi 20 000 mAh

Nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą zadowoleni z mocnego i niedrogiego powerbanku. Quick Charge 18W jest dostępne również w tym modelu. Wartość ta jest wystarczająca, aby błyskawicznie zasilić wiele smartfonów. Dwa złącza USB typu A mogą być wykorzystane jako porty wejściowe lub wyjściowe. Trwała bateria polimerowa będzie służyć przez lata.