Jak wybrać odpowiedni powerbank do samochodu, żeby nie wydać za dużo? Trudno jest wybrać odpowiedni sprzęt do potrzeb energetycznych samochodu. W naszym poradniku wyjaśniamy, jak to zrobić.

Najlepsze powerbanki do samochodu – po co taki sprzęt?

Życie kierowców nie zawsze jest łatwe. Koszty utrzymania samochodu i ceny paliwa rosną. Zdarza się, że samochód nie chce odpalić. Jak rozwiązać ten problem bez wydawania dużej ilości pieniędzy? Najlepszym rozwiązaniem jest powerbank do samochodu.

Zapewne nie raz znalazłeś się w takiej sytuacji. Twój samochód nie chce odpalić, a Ty musisz się spieszyć, by zdążyć na miejsce. Okazuje się, że Twój akumulator został rozładowany. Istnieje wiele opcji, aby naprawić ten problem. O ile masz przewody, możesz poprosić innego kierowcę o pomoc. Opcją jest również urządzenie rozruchowe. Można też pomyśleć o urządzeniu wspomagającym, ale one nie są już duże i ciężkie.

Jakie są najlepsze powerbanki do zasilania samochodu?

Zapewne znasz powerbanki, które ładują telefony, więc te zdolne do skokowego uruchomienia samochodu nie będą dla Ciebie zaskoczeniem. Ich działanie jest bardzo podobne. W małej obudowie mieści się ogniwo, które magazynuje energię. Energia ta może być przesyłana za pomocą kabla lub bezprzewodowo, co wyjaśnimy w naszym tekście. Powerbank do samochodu zazwyczaj dostarczany jest z zestawem złącza EC5 i odpowiednich kabli. Mogą one emitować prąd ciągły o natężeniu do 300 A.

Jakie są najlepsze powerbanki do samochodu?

Odpowiednie przewody - Oprócz złącza EC5, powerbank powinien zawierać również klemy, które można wpiąć bezpośrednio do akumulatora.

Nie powinieneś wybierać powerbanków, które mają mniej niż 8-10 tysięcy mAh. Zakupione urządzenie będziesz mógł wykorzystać w sytuacji awaryjnej, ale także np. do ładowania smartfona.

Jakość wykonania - upewnij się, że Twój powerbank jest wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Najlepiej zakupić sprzęt od sprawdzonej i zaufanej firmy, dzięki czemu nie ulegnie on zalaniu w trudnych warunkach zewnętrznych.

Małe wymiary - Przed zakupem upewnij się, że sprawdzisz wymiary swojego powerbanku. Lepszy jest mniejszy model, ponieważ łatwiej go przetransportować pod maską i wykorzystać do ładowania telefonu w podróży. Wiele złącz - powerbank oprócz złącza EC5 powinien mieć wejścia na kable USB. Choć nie jest to wymagane, pozwoli to na wykorzystanie urządzenia jako zapasowego w przypadku awarii nawigacji w telefonie. Nie należy jednak w takiej sytuacji całkowicie rozładowywać urządzenia.

Jaki powerbank do samochodu wybrać?

Powerbank HAMA 3w1 o pojemności 27,9 Wh to powerbank do samochodu który sprawdzi się w każdej sytuacji. Trzy mocne baterie litowo-polimerowe o pojemności 2500 mAh zapewniają zawsze wystarczającą moc. Prąd rozruchowy to 250 - 500 A. Posiada też zintegrowaną funkcje boost do uruchamiania głęboko rozładowanych akumulatorów samochodowych. Do rozruchu silników wysokoprężnych do maks. pojemności silnika 3 l lub benzynowych do maks. pojemności 5l.