Smartfon dla większości osób jest niezbędny, aby móc zaplanować wycieczkę na rowerze. Często to właśnie telefon wyznacza trasę i wzywa pomoc. Nowoczesne telefony wymagają częstego ładowania, zwłaszcza jeśli są intensywnie używane. Mądrym pomysłem jest posiadanie alternatywnego źródła energii, które można wykorzystać w sytuacjach awaryjnych. 

Uniwersalny powerbank - idealny na krótkie wycieczki

Powerbank rowerowy polecany jest osobom, które potrafią poruszać się po mieście i nie wybierają się na długie wycieczki. Nie jest polecany do długich wycieczek. Wprawdzie można dostać kilka sztuk powerbanku, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Ważne jest, aby przy podejmowaniu decyzji o zakupie zwrócić uwagę na parametry techniczne. Pojemność odgrywa kluczową rolę w częstotliwości ładowania. Nierzadko zdarza się, że podczas jazdy na rowerze można wielokrotnie naładować telefon.

Powerbanki można ładować na różne sposoby. Można na przykład podłączyć je bezpośrednio do gniazdka lub do laptopa. Istotne jest, aby mieć odpowiedni kabel. Urządzenie to ma bardzo lekką i wygodną konstrukcję. Powerbanki mogą być również wykonane w unikalnych formach, które pełnią funkcję dekoracyjną. Opcji jest tak wiele, że łatwo znaleźć odpowiednią dla siebie. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjna cena zakupu. Cena jest przystępna i zadowoli osoby z napiętym budżetem. Ładowarka rowerowa jest potrzebna jedynie do połączenia urządzeń za pomocą kabla.

Mocny alternator rowerowy - propozycja dla trekkingowców

Wykorzystanie alternatora rowerowego do ładowania telefonu nie jest zbyt powszechne. Jest to preferowany wybór przez trekkingowców. To urządzenie idealnie nadaje się do ładowania oświetlenia. Warto zaznaczyć, że urządzenie nie wymaga zewnętrznych źródeł oświetlenia. Dla wielu osób jest to niekwestionowana zaleta. Można kupić gotowe lub samodzielnie zmontowane ładowarki do dynama. Wszystko zależy od preferencji użytkownika.

Rowerowa ładowarka do telefonu jest bardzo praktyczna, ponieważ umożliwia podłączenie wielu urządzeń. To świetna inwestycja dla osób, które ostrożnie podchodzą do swoich pieniędzy. Jednak alternator jest ciężki. Nie będzie to wystarczające dla osób, które chcą schudnąć.

Ładowarka solarna - dla zwolenników ekologicznych rozwiązań

Ładowarka solarna to alternatywa dla powerbanku czy alternatora rowerowego. Można ją przyczepić np. do plecaka. Do ładowania wymaga jednak światła słonecznego. Czas ładowania będzie krótszy, jeśli światła słonecznego jest więcej. Rozwiązanie to jest polecane dla miłośników biwakowania. Warto mieć zapasowe źródło energii, jakim jest powerbank.

Przy wyborze ładowarki rowerowej należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważnym czynnikiem jest oczekiwana wydajność. Wiadomo, że osoby podróżujące przez kilka dni mają inne potrzeby niż ci, którzy poruszają się tylko po mieście.