Smartfony służą nie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych, ale także do przeglądania internetu, robienia zdjęć i grania w gry mobilne. Z tego powodu bateria urządzenia szybciej się rozładowuje. Bardzo przydatny może okazać się powerbank do iPhone'a. Możemy pomóc w wyborze tego najlepszego. Zachęcamy do przejrzenia poniższego poradnika.

Czy warto kupić powerbank do iPhone'a?

Czasami powerbank do iPhone'a może uratować skórę. Smartfony, tak jak są obecnie produkowane, mogą być urządzeniami wielozadaniowymi, które wykorzystujemy do komunikacji, rozrywki i pracy. Możemy to robić z pomocą aplikacji internetowych, takich jak Microsoft 365 i Google Docs czy MS Teams. Wiele osób może zdalnie łączyć się z wykładowcami za pomocą swoich telefonów. Choć jest to wygodne, należy zauważyć, że smartfony charakteryzują się dużym zużyciem energii. Wynika to z jednoczesnej pracy aparatu i aktywnego połączenia internetowego. Nie stanowi to jednak problemu, jeśli w pobliżu znajduje się gniazdko elektryczne. W każdej chwili możesz naładować baterię.

W gorszej sytuacji są osoby, które są w ciągłym ruchu. Ładowanie telefonu podczas podróży może być trudne, mimo że gniazdka są coraz częstsze w pociągach i innych środkach komunikacji miejskiej. Nie jest to norma, więc warto najpierw polegać na sobie. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zakup własnego powerbanku. Dzięki niemu można naładować swoją baterię z każdego miejsca, o każdej porze, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Warto pamiętać, że powerbank może ładować również inne urządzenia. Należą do nich przede wszystkim:

  • smartfony,
  • tablety,
  • smartwatche,
  • smartfony pancerne
  • aparaty cyfrowe,
  • kamery,
  • Nawigacja samochodowa.

Jeśli wybierasz się w podróż z kilkoma urządzeniami elektronicznymi, zakup powerbanku do iPhone'a ma sens. Możesz używać urządzenia na co dzień, aby zapewnić pomoc w nagłych wypadkach. Dla zapracowanych rodziców lub osób posiadających małe dzieci, powerbanki do iPhone'a są świetnym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że przenośna ładowarka nie wymaga odłączania wtyczek od gniazdek elektrycznych. Można ją ładować w dowolnym miejscu, więc łatwo jest zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Który powerbank jest najlepszy dla iPhone'a?

Powerbanki szybko stały się bardzo popularnym akcesorium. W naszym sklepie internetowym znajdują się setki modeli od różnych producentów. Jak zawsze, marka nie jest najważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Warto jednak wziąć pod uwagę sprzęt, który został przetestowany i zatwierdzony przez użytkowników. Warto zastanowić się nad powerbankiem, który pozwoli naładować smartfon Apple. Ważne jest, aby określić jego pojemność. Ta informacja jest kluczowa, ponieważ pozwala określić, jak często telefon może być ładowany bez konieczności ładowania powerbanku. Ważne jest, aby znać pojemność baterii swojego smartfona. Każdy model iPhone'a ma inny rodzaj baterii. Najmocniejsze modele mają baterie, które wytrzymują od 3 do 4 tysięcy miliamperogodzin. Informacje te można znaleźć na karcie produktu każdego telefonu. Można też zapytać o to sprzedawcę. Również powerbank, który przez jakiś czas był nieaktywny, może spowodować, że straci on zgromadzoną energię. Co jakiś czas trzeba będzie go doładować. Te straty nie są bardzo znaczące, ale się zdarzają. Będziesz mógł naładować telefon 2,5x, jeśli powerbank ma pojemność 10 000 miliamperogodzin, a bateria smartfona 4 000.

Na tym jednak nie koniec. Ten problem dotyczy wszystkich telefonów. Urządzenia Apple mają jednak wyjątkowy problem, o którym warto wiedzieć. Chodzi nam o złącze, które łączy powerbank ze smartfonem. Złącze Lightning jest końcówką dedykowaną dla Apple. Koniecznie trzeba użyć tego kabla do ładowania baterii, powerbanku i podłączenia telefonu do komputera. Istnieją adaptery, które mogą pomóc w wyjściu z tej trudnej sytuacji. Jednak lepiej jest zweryfikować złącza przed zakupem powerbanku. Wiele powerbanków jest dostarczanych z wieloma kablami, aby użytkownik mógł wybrać najlepszy.

Co jeszcze jest ważne przy zakupie powerbanku do ładowania iPhone'a?

Omówiliśmy już temat złącz i pojemności. Teraz omówimy praktyczne aspekty powerbanków, które są równie ważne i wpływają na komfort użytkowania. Należy pamiętać, że im większy powerbank, tym większa będzie jego pojemność. Te czynniki często przekładają się na wagę urządzenia, co może być problemem, jeśli często podróżujesz. Może nie jest to najwygodniejsze, ale noszenie ciężkiego powerbanku już tak. Dlatego tak ważne jest, aby nie przeceniać wielkości sprzętu, jeśli nie potrzebujemy powerbanku przez kilka dni. Powerbank wystarczy na dwukrotne naładowanie telefonu.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na ilość i rodzaj portów. Większość powerbanków dostępnych obecnie w sprzedaży posiada dwa gniazda, do których można podłączyć odpowiedni kabel USB. Dzięki temu możesz ładować dwa urządzenia jednocześnie. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli nie podróżujesz sam. Dzięki temu można ładować słuchawki. Warto sprawdzić rodzaj i ilość portów. Porty te są zazwyczaj oznaczone odpowiednią wartością amperową. Im wyższa liczba, oznacza to, że prędkość ładowania jest większa. Jeśli liczy się czas, podłączaj smartfon do gniazda o natężeniu 2A i 3A. Ładowanie nie powinno odbywać się za pomocą innej ładowarki niż sieciowa.

Wskaźnik naładowania powerbanku to kolejna ważna cecha. Bez niego trudno określić, ile energii pozostało Ci do końca. Trudno byłoby też śledzić liczbę cykli, a szkoda. Aby zorientować się w stanie naładowania powerbanku, wystarczy kilka diod LED. Liczba podświetlona przez diody poinformuje Cię o poziomie baterii i przypomni o konieczności jej naładowania. Trwałość powerbanku, a także materiał, z którego został wykonany to dwie rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Sprzęt, który jest przeznaczony do użytku zewnętrznego powinien być odporny na działanie płynów. Jeśli będzie używany np. w namiocie, nie straszny mu będzie deszcz czy poranna rosa. Jest też bardziej odporny na kurz. Dobrze wykonane urządzenie może pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jest też funkcja ładowania indukcyjnego. Ładowanie bezprzewodowe staje się coraz bardziej popularne, nawet w smartfonach Apple. Jest to proste rozwiązanie, które nie wymaga przewodów. Aby indukcyjnie naładować telefon, wystarczy umieścić go w odpowiednim miejscu. Takie modele powerbanków są już dostępne w sprzedaży. Wybierz jeden z nich, jeśli szukasz nowoczesnego akcesorium.

Innowacyjne rozwiązania dla iPhonów

Firma Apple znana jest z innowacyjnych rozwiązań, więc dlaczego miałbyś wybrać tradycyjny powerbank? Etui MagSafe to nowa innowacja, która pozwala na łatwy montaż akcesoriów. Mogą one służyć jako kieszenie na karty lub jako ładowarki indukcyjne, które posiadają magnes. Akcesoria magnetyczne można zamontować szybko i łatwo, nie wymagając żadnych narzędzi. W ten sam sposób można również zamontować do telefonu zewnętrzną baterię Apple. Bateria ta jest kompatybilna tylko z niektórymi modelami smartfonów. Bateria ma nowoczesny wygląd i dobrze współpracuje z telefonem.

Ulubionym rozwiązaniem użytkownika iPhone'a jest wykorzystanie etui jako powerbanku. Co prawda pojemność gadżetu jest mniejsza niż standardowej baterii, ale wygoda rekompensuje to w 100 procentach. Oba etui pozwalają zwiększyć pojemność standardowej baterii, a jednocześnie nie trzeba nosić ze sobą dodatkowego akcesorium. Możesz również sprawdzić nasz sklep internetowy w poszukiwaniu innych opcji. Na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie.