Mini powerbank (lub pocket powebank) spełnia te same funkcje co zwykły powerbank. Jego waga jest zauważalnie mniejsza. Czy poza wygodą użytkowania takie urządzenia mają jeszcze inne zalety? Czy warto w nie zainwestować? Oto 5 najlepszych mini powerbanków na rok 2022!

Mini powerbanki

Powerbanki do smartwatchy i telefonów komórkowych często ważą od 300-400 do 500 g. To nie do pomyślenia! Wiele osób chce mieć mniejszy, bardziej kompaktowy rozmiar. Smartfon dziś waży już 200 g. Chyba, że szukasz taniego telefonu z niewielką ilością funkcji, takiego dla seniorów, Z takim sprzętem uda Ci się zrzucić taką wagę.

Bardziej zależy Ci na wielkości zapasowego powerbanku. Smartfon powinien ważyć w granicach 150-200g. Nie ma na to siły. Możesz znaleźć powerbank, który jest mniejszy i lżejszy. Powerbank możesz wykorzystać w podróży, gdy nie potrzebujesz nieporęcznego, ciężkiego ogniwa. Mini powerbank jest mniejszy niż zwykły, ale spełnia te same funkcje. Może to prowadzić do mniejszej ilości przechowywanej energii.

Mini powerbank - na co zwrócić uwagę?

Oto najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mini powerbanku:

Kompaktowy rozmiar

Jest to najważniejszy aspekt wyboru powerbanku, który ma rozmiar "Mini". Zaskoczony, niektóre modele są kompaktowe i można je nosić w torebce lub kieszeni. Mogą ważyć około 150 gramów lub mniej. To zwykle mniej niż smartfon wymagający ładowania, a także jego więksi kuzyni. Przypomnienie: Standardowe powerbanki mogą ważyć nawet trzykrotnie więcej.

Pojemność ogniwa

To najważniejsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze powerbanku. Może jednak nie być konieczna, jeśli potrzebujesz niewielkiego powerbanku. Zazwyczaj możesz wybierać spośród ofert z ogniwami o pojemności do 20000-30000 mAh. Jednak mini powerbanki będą miały zazwyczaj pojemność 10000 mAh. Nie jest to jednak regułą, o czym przekonasz się za chwilę.

Cena

Cena zawsze musi się zgadzać i musi odzwierciedlać wielkość, pojemność ogniw i markę. Warto wybrać to, co oznacza "złoty środek". Oznacza to, że należy wybierać nie tylko najniższą cenę, ale także brać pod uwagę fakt, że nie zawsze zakup najdroższego urządzenia może być najbardziej opłacalny. Dlaczego warto przepłacać?

Rodzaj baterii

Najczęściej można spotkać ogniwa typu Li-Ion (litowo-jonowe). Są one z reguły lżejsze niż konkurencyjne Li-Polymer (Li Po). Dzieje się tak dlatego, że szybciej ładują urządzenie i działają dłużej.

Złącza

Większość powerbanków, nawet tych mniejszych, posiada wiele złączy, co czyni je bardziej uniwersalnymi. Znajdziesz tu najpopularniejsze porty, takie jak microUSB lub USB-C, wraz z Lightning. Jednak ten port zniknie z rynku UE do 2024 roku. Nie wszystkie powerbanki wymagają tego samego typu łączności. Przed zakupem upewnij się, że są one obecne.

Mini powerbank - 5 polecanych modeli

Oto lista pięciu mini powerbanków, które mają zarówno małe, jak i duże rozmiary, ale też wysoką cenę i sporą pojemność ogniw.

Joyroom JR-QP190 Mini 10000 mAh

Mały, lekki, niedrogi i bardzo pojemny powerbank. Tak w jednym zdaniu można opisać model Joyroom JRQP190 Mini 10000mAh. Ładowanie do 20 W Miło jest widzieć ekran LED, który wskazuje poziom naładowania.

Pojemność akumulatora, jak sama nazwa wskazuje, wynosi 10000 mAh. Choć nie jest to największa pojemność baterii, to przydaje się w sytuacjach awaryjnych, gdzie każda odrobina energii jest ważna. Bądźmy szczerzy, 10000 mAh to dużo mocy jak na smartfon. Większość smartfonów ma dwa razy więcej mAh. Ten mini powerbank posiada 4 porty: USB A, 2x USB C oraz microUSB. Jest lżejszy niż wiele smartfonów przy wadze 172g. Jest też cienki i w przystępnej cenie.

Baseus PPMN-A01 Powerbank Super Mini 10000 mAh

Kolejny kompaktowy powerbank, ten od firmy Baseus. Również ma pojemność 10000 mAh, ale ładuje się z mocą 22,5 W, czyli nieco szybciej niż standardowy powerbank. Powerbank wyposażony jest w technologię Quick Charge 3.0.

Choć Baseus PPMN A01 Powerbank Super mini posiada duży ekran LED, który wyświetla poziom naładowania baterii, to urządzenie nadal jest niewielkich rozmiarów. Mierzy nieco ponad 10 cm długości, a jego szerokość i grubość to 54 x 17 mm. Jest mniej więcej o połowę mniejszy od typowego smartfona i waży 180 g. Posiada dwa porty, jeden USB-C i jeden USB-C. W zestawie startowym znajduje się odpowiedni kabel. Jak najbardziej warto!

Joyroom JR-W020 Mini MagSafe 10000 mAh

Joyroom oferuje również mały, poręczny powerbank o nazwie JR-W020 mini MagSafe 10000mAh. Może on ładować smartfon bezprzewodowo oraz za pomocą kabla. Jest to tak proste, jak przyciśnięcie go do tylnej części telefonu (lub etui), pod warunkiem, że telefon obsługuje technologię indukcyjną. Wykonany jest z plastiku ABS, tego samego materiału, z którego robi się klocki LEGO.

Powerbank firmy Joyroom waży 175 gramów i ma pojemność 10000 mAh. Posiada również 2 porty USB-C, a także bardzo pożądane USB A. Może ładować urządzenie do 15 watów. Nie ma szybkiego ładowania, ale JR-W020 mini MagSafe sprawdzi się, jeśli interesuje Cię ładowanie indukcyjne. Jest niedrogi, może być używany bezprzewodowo i zajmuje bardzo mało miejsca z tyłu.

Zendure Super Mini 10000 mAh

Zendure Super Mini 10000 mAh jest bardzo małych rozmiarów. Jego nazwa nie jest chwytem reklamowym - jest faktycznie niewielki jak na kompakt. Powerbank mierzy zaledwie 79 mm długości, czyli o połowę mniej niż wiele smartfonów. Jest też bardzo smukły i lekki - 180g (56x26mm).

Ten powerbank może ładować smartfon i tablet. Może naładować smartfon, tablet lub smartwatch dzięki technologii szybkiego ładowania Power Delivery o mocy 18 watów. Zendure Super Mini 10000mAh posiada dwa porty: uniwersalny USB-C i USB. Posiada również wyświetlacz ze wskaźnikiem naładowania. Ten jest droższy od pozostałych w naszym rankingu, ale i tak jest bardzo poręczny i łatwy w obsłudze.

Aukey PB - N83 Mini Power Bank 10000 mAh

Powerbank Aukey jest na tyle mały, że zawstydza inne mini powerbanki. To taki maluch wśród maluchów! Jego wymiary to 80,5x57,7x27,0mm, dzięki czemu łatwo go przechowywać. Jest też stosunkowo lekki - 174g.

Ten powerbank ma pojemność ogniwa 10000 mAh, tak jak większość małych powerbanków. Aukey PBN83 Mini Power Bank może ładować z mocą do 20 W dla portów USB-C i 18 W dla portów USB-A. Poziom baterii jest wyraźnie sygnalizowany na ekranie LED. Plusem jest również jego niska cena wynosząca 100 zł. Czego więcej można wymagać od kompaktowego powerbanku