W dzisiejszych czasach, nie chcemy aby nasz telefon czy inne urządzenie elektroniczne, rozładowało się w danym momencie, dlatego zapewnienie im ciągłego zasilania staje się coraz ważniejsze. Powerbanki stają się więc coraz bardziej popularnym rozwiązaniem pozwalającym na wygodne i szybkie doładowanie naszych urządzeń w dowolnym miejscu. W niniejszej recenzji skupimy się na powerbankach firmy Huawei, która oferuje szeroki wybór tego typu urządzeń. Przyjrzymy się ich wydajności, designowi i funkcjonalności, aby pomóc w podjęciu decyzji o zakupie.

Huawei CP22QC

Powerbank zasilany jest bateriami litowo-jonowymi o pojemności do 20000mAh. Według producenta może on ładować urządzenia o maksymalnej mocy 18W. Posiada dwa porty USB typu A. Ten w kolorze jasnozielonym to port QuickCharge, który umożliwia szybkie ładowanie prądem 9V/2A. Jeśli nie masz szybkiego ładowania, port nadal może ładować standardowym napięciem 5V/2A. Ładowanie power banku odbywa się za pomocą kabla z wtyczką USB typu C. Producent dołącza krótki, ale wysokiej jakości kabel. Do opakowania dołączona jest instrukcja obsługi w wielu językach. Dołączona jest również karta gwarancyjna.

Proces korzystania z powerbanku jest prosty. Po prostu podłączamy kabel do portu, który obsługuje nasz telefon, w zależności od tego czy obsługuje on szybkie ładowanie. Proces ładowania przebiega tak samo jak w przypadku tradycyjnej ładowarki sieciowej. Podczas procesu ładowania zapalają się diody LED informujące o stanie baterii w powerbanku. Jedna dioda LED będzie świecić na zielono podczas ładowania w trybie QuickCharge. Tryb QuickCharge można wyłączyć poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku, jeśli ładujemy małe urządzenie, np. smartwatch. Telefon z baterią o pojemności 4000mAh będzie można naładować nawet 4 razy. Jest to mało prawdopodobne, aby zdarzyło się to gdziekolwiek indziej! Możemy ładować wiele urządzeń, w tym słuchawki i laptopy, jednocześnie!

Huawei CP07 6700 mAh

Powerbank Huawei CP07 to doskonałe rozwiązanie, gdy w Twoim smartfonie zabraknie energii, niezależnie od tego, czy jesteś w krótkiej podróży, czy codziennie wracasz z pracy. Jego niewielkie wymiary (96 x 43x 22 mm) i lekka waga (120g) sprawiają, że bez problemu zmieści się w kieszeni. Możesz korzystać ze swojego smartfona przez cały dzień bez obaw o jego rozładowanie dzięki pojemności 6700mAh. Spełnia normy bezpieczeństwa, więc może być używany podczas lotu samolotem.

Możesz bezpiecznie ładować swoje słuchawki i opaski sportowe dzięki funkcji ładowania awaryjnego. Może być również używany jako powerbank dla iPhone'a. Matowa obudowa z prążkowaną fakturą i czterema diodami LED poinformuje Cię o tym, ile zostało baterii. Do ładowania urządzenia dostępny jest jeden port USB oraz jeden port wyjściowy micro USB.

Huawei AP08Q 10000 mAh

Powerbank HUAWEI AP08Q o pojemności 10000 mAh to solidne urządzenie. Technologia szybkiego ładowania HUAWEI SuperCharge jest jego największą zaletą. Ładuje ona baterię w 30 minut, co wystarczy na zasilenie użytkownika na cały dzień pracy. Przycisk pozwala na sprawdzenie wydajności baterii. W zależności od poziomu użytkowania zapali się od jednej do czterech diod. Dzięki teksturowanej obudowie urządzenie rzadziej wyślizguje się z rąk. Ponieważ jest małe, można je łatwo nosić w torbie lub kieszeni. Kabel jest wyposażony w końcówki micro USB i USB typu C. Zaciski te mogą być używane do ładowania większości urządzeń mobilnych dostępnych na rynku.

Podsumowanie

Powerbanki Huawei są godne polecenia. Mała, przenośna elektrownia zamknięta jest w nowoczesnym, białym pudełku. Duża pojemność tych ogniw sprawi, że zapomnienie o tym, że można bez niego naładować telefon czy smartwatch wyda się niemożliwe. Gdy podróżujemy lub śpimy pod namiotami, dwa porty USB pozwolą nam na niezależne ładowanie naszych urządzeń. Otrzymujemy świetny produkt w swojej klasie premium za około 200zł