Porównaliśmy dwa power-banki, dwóch firm - jednej wiodącej na rynku oraz Hama, na mniej więcej tej samej półce jakościowej i cenowej.

Oceńcie sami, który sprzęt lepiej się zaprezentował!

  1. Powerbank Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh
  2. Powerbank Samsung EB-5300XJE 20000mAh 25W czarny

Porównanie specyfikacji  - Hama vs Samsung

Na początku w porównaniu powerbank Hama vs powerbank Samsung porównajmy ze sobą parametry obu powerbanków, używając dostępnych źródeł w internecie na ich temat. W ten sposób nie pominiemy żadnego elementu i nasz test będzie jak najbardziej uczciwy, uwzględniając zarówno mocne i słabe strony obu modeli i uwypuklając te, które na pierwszy rzut oka odstają u konkurencji. Do testu zostały zaprezentowane dwa, możliwie najbardziej zbliżone ze sobą powerbanki, porównując "Underdoga" z powerbankiem znanej formy Samsung, aby ocenić, czy Hama jest w stanie w mniejszej cenie zaoferować to samo, mniej lub więcej niż urządzenie od drogiej marki. Następnie przejdziemy do podsumowania, aby ocenić, który sprzęt rzeczywiście jest lepszy i opłaca się bardziej go kupić.

Powerbank Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh

1. Powerbank Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh

Powerbank cechuje się niebywale wielką pojemnością akumulatora - którą można wybrać w kilku wersjach, zależnie od potrzeb. Ponadto, pomimo swoich możliwości jest urządzeniem na każdą kieszeń, na które każdy może sobie pozwolić, jednocześnie nie tracąc na jakości. Trzy wejścia na pozwalają ładować aż trzy urządzenia na raz, a pojemna bateria wystarcza na ponad 160 godzin użytkowania smartfonu.

Zakup takiego urządzenia może okazać się dla konsumenta po prostu opłacalny - jeśli ten tylko nie kieruje się trendami w kupowaniu 0:1 popularnych marek, a jest gotowy zaryzykować by wziąć coś z innej firmy. Jak widać poniżej Hama niczym nie odstaje od flagowca Samsunga, więc z całą pewnością nie ma zupełnie czego się wstydzić.

Specyfikacja

Marka Hama
Cena ok. 179 zł
Kod producenta 201670
Pojemność akumulatora 24000 mAh
Typ akumulatora Litowo-polimerowy
Liczba złączy ładujących 3
Złącza USB typ A, USB typ C, inne
Cechy dodatkowe możliwość ładowania trzech urządzeń jednocześnie
Kolor Szary
Materiał obudowy Inny
Szerokość produktu 7.5 cm
Wysokość produktu 15.3 cm
Głębokość produktu 2.75 cm
Waga produktu 479 g

 

Powerbank Samsung EB-5300XJE 20000mAh 25W czarny

2. Powerbank Samsung EB-5300XJE 20000mAh 25W czarny

Flagowy powerbank od samsugna posiada słabszą, ale wciąż mocną baterię - oraz kilka bajerów jak np diody kontrolne. Mimo wysokiej jakości, może odstraszać ceną, nieproporcjonalną do możliwości, jakie może zaoferować powerbank.

Jest nieco mniejszy i nieznacznie lżejszy od Hamy - reszta cech jest mniej więcej podobna lub zbliżona.

Specyfikacja

Marka Samsung
Cena ok. 280zł
Kod producenta EB-P5300XJEGEU
Pojemność akumulatora 20000 mAh
Typ akumulatora Litowo-jonowy
Napięcie nominalne 20 V
Liczba złączy ładujących 3
Obsługa ładowania bezprzewodowego Nie
Złącza USB typ A, USB typ C
Cechy dodatkowe Diody kontrolne, możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie
Kolor Czarny
Materiał obudowy Inny
Szerokość produktu 6.92 cm
Wysokość produktu 14 cm
Głębokość produktu 2.54 cm
Waga produktu 450 g

 

Bezpośrednie zestawienie

W zestawieniu Hama vs Samsung zobaczyliście najważniejsze specyfikacje obu telefonów, warto dodać że Hama posiada cechy nie wspomniane w liście, między innymi: jest chroniony przed przeładowaniem, przegrzaniem, głębokim rozładowaniem, czy zwarciami pochodzącymi z sieci. A także ma aż 24 miesięczną gwarancję.

Przejdźmy więc do zestawienia obu modeli i zróbmy ich podsumowanie!

Przewaga Hama Power Pack Supreme 24HD 24000 mAh"

  • Bardzo mocna bateria, bo aż 24000mAh,  wyższa o 4000mAh od modelu Samsunga
  • Zdecydowanie niższa, przystępniejsza cena, oferując podobną, jeśli nie lepszą jakość (~179 zł) w porównaniu do (~280 zł)
  • Posiada nie dwa, a aż trzy wejścia ładowania pozwalające na jeszcze większy komfort użytkowania i ładowanie na raz więcej urządzeń

Przewaga Samsung EB-5300XJE 20000mAh 25W czarny

  • Jest delikatnie lżejszy (różnica 479 do 450g) i jest delikatnie mniejszy
  • przy tym jednak utrzymuje o niemal 1/5 niższą moc

Podsumowanie recenzji

Na wstępie warto zaznaczyć, że oba powerbanki są na naprawdę jednym z najwyższych, światowych poziomów i bez problemu wystarczyłyby aby obsłużyć telefon, lub podładować tablet.

Nasze zestawienie jednak porównuje mankamenty w obu urządzeniach, wskazując na to, iż nie zawsze flagowe produkty znanych marek mają najlepsze parametry. W tym zestawieniu kilka cech Hama przebija Samsunga - choć to nie odbiera mu tego, że wciąż jest świetnym powerbankiem.

Oba zresztą zdobyły na internecie bardzo dobre recenzje, więc nie sposób im czegokolwiek odebrać. 

Powerbank Samgung - opinie o urządzeniu mogą być różne. Jeżeli stać was na takowy sprzęt, możecie go kupić.

Powerbank Hama - opinie również pozostawiamy dla was. Jeżeli jednak poszukujecie sprzętu z dobrym wnętrzem w niskiej cenie dla siebie, lub dla kogoś z rodziny - rozważcie, bo być może jest to propozycja właśnie dla was!